Eğitimlerimiz

AKABE ÇOCUK
Eğitimin sadece kitap ve defterden ibaret olmadığı, oyunlarla ve materyallerle nitelikli bir eğitim anlayışıyla talep eden öğrencilerimizle buluşmayı önemsiyoruz.

KUR’AN EĞİTİMİ
Kur’an’ın dilini öğretmeden önce, Kur’an’ı tanıtmaya anlatmaya başlayarak hayatımızda ne ifade etmesi gerektiğini fark ettirerek, Kur’an’ın hem Arapçası hem Türkçesiyle çocuklarımızı buluşturuyoruz.

DOĞRU DAVRANIŞ EĞİTİMİ
Doğru davranışların hayatlarımızı güzelleştirdiğini, disipline ettiğini ve sağlıklı birey gelişiminin sağlıklı toplum gelişimi oluşturacağını fark eden bir nesil gelişimi hedefimizdir.

Esmi Hüsna
Allah’ı tanıtan en doğru kılavuzun Kur’an olduğunu fark ettirmek ve Allah’ın insan üzerindeki ilgisini kavratmak için Esma dersimizle çocuklarımızı buluşturuyoruz.

SURE TANITIMI
Vahyin hedefinin vahyin kendisi değil hayatı anlamak ve anlamlandırmak olduğunu fark ettirmek ve Allah’ın insan üzerindeki ilgisini kavrattırmak için sure tanıtımı dersimizi uygulamaktayız.

İSLAM TARİHİ
Geçmişte ne yapılmıştır,nasıl yaşanmıştır,neler olmuştur?sorularının cevaplarını doğru kaynaklardan yaşayan ve yaşayacak nesillere ulaştırmak ve açıklamak;
Günümüz tarihi içerisinde adalet ve doğruluk değerlerini önceleyerek toplumda aktif rol alan şahsiyet gelişimine öncü olmak temel hedefimizdir.

PEYGAMBERLERLE DAVRANIŞ EĞİTİMİ
Peygamber hayatlarıyla çocuklarımızın şahsiyetlerini inşa etmek ve Peygamberlerimizin hiç kimseden karşılık beklemeksizin, kendilerini insanlığın mutluluğuna adayan gönüllü kimseler olduklarını öğretmek temel amacımızdır.

İSLAMI ÖĞRENİYORUM
Çocuklarımıza İslami değerlerin aynı zamanda evrensel değerleri yansıttığını fark ettirerek, iman esaslarını Kur’andan kaynağından öğreterek mutluluğun formülerini keşfetmeklerini sağlamak temel amacımızdır.

HADİS
Hadislerle bireyin Yaratıcısına, çevresine ve çevresindeki canlılara karşı olan sorumluluklarının farkına vardırmak temel amacımızdır.

NAMAZ BİLİNCİ
Haydi namaza! namazımızı cemaat olarak bir olarak birlik olarak kılıyoruz.

OKÇULUK
Ok atışı eğitimimiz çocuklarımızın gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Odaklanma, konsantrasyon hedef ve amaç belirleme gibi bir çok bilişsel ve fiziksel gelişime katkı sağlamaktadır.

AKIL OYUNLARI
Çocuklarımızı; çok boyutlu düşünebilen, sağlıklı zihin yapısına sahip, temel zihinsel becerilere sahip (analiz, sentez, düşünme ,üretkenlik) kazanmalarını sağlayacak bir zemin oluşturmak için akıl ve zeka oyunları atölyesiyle buluşturuyoruz.

SANATSAL FAALİYETLER
Sosyal duygusal alanda çocuklarımızın kendilerini ifade edecekleri alanlar oluşturmak ve estetik algılarını destekleyecek, İslami ve geleneksel sanatların yaşatılması ve günümüze uyarlanmasını sağlamak için sanat atölyeleri ile çocuklarımızı buluşturuyoruz.

Testimonials

Ekim 2019
P S Ç P C C P
« Eyl    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

İletişim

Akabe Çocuk Placeholder
Akabe Çocuk